عینک | عینک پروفسور - Content
تصاویر پشت زمینه
عینک

چه عینک هایی غیر استاندارد هستند؟
برخي عينك‌هاي آفتابي وارداتي به ويژه آن‌هايي كه در كنار خيابان و به قيمت‌هايي پايين همچون دو هزار تومان به فروش مي‌رسند، هيچ كدام از استانداردهاي لازم از جمله فيلتر جاذب اشعه UV را نداشته و مضر هستند.

محمدرضا لواساني ـ ‌توليدكننده عينك آفتابي ‌ـ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران ، با بيان اين مطلب افزود: حدود 80 درصد از عينك‌ آفتابي‌هاي موجود در بازار وارداتي است.

وي با بيان اين‌كه عينك‌هاي آفتابي وارداتي در صورت داشتن برند معتبر از كشورهايي همچون ايتاليا ، آلمان ، فرانسه و عينك‌هاي فاقد برند معتبر از كشورهايي شرقي همچون چين، كره و تايوان وارد مي‌شوند، خاطرنشان كرد: البته بعضا نيز ديده شده كه نمونه برخي برندهاي معتبر اروپايي در چين توليد شده و محصولات چيني با برند اروپايي وارد كشور مي‌شود.

اين توليدكننده عينك آفتابي در خصوص چگونگي تشخيص عينك آفتابي استاندارد از غير استاندارد گفت: مصرف كننده به هيچ وجه توانايي تشخيص استاندارد يا غير استاندارد بودن عينك آفتابي را ندارد و در اين موارد به صورت اعتماد بين خريدار و فروشنده عمل مي‌شود.

وي ادامه داد: در توليد عينك‌هاي آفتابي رعايت استانداردها بسيار مهم بوده و شيشه اين عينك‌ها بايد مجهز به فيلتر جذب كننده اشعه UV باشد. همچنين شيشه عينك‌هاي آفتابي بايد عاري از هرگونه موج، هاله رنگ و لكه باشند.

موسسه استاندارد بر واردات عينك آفتابي از مبادي رسمي نظارت كرده و آن‌ها را در آزمايشگاه‌هاي اپتيك دانشگاه شريف و دانشگاه علوم پزشكي تست مي‌كند.

لواساني با بيان اين‌كه برخي فروشندگان، عينك‌هاي آفتابي غيراستاندارد و ارزان قيمت را به عنوان عينك‌ اصل و به قيمت‌هاي بالا ‌مي‌فروشند، تصريح كرد: در حال حاضر موسسه استاندارد بر واردات عينك آفتابي از مبادي رسمي نظارت كرده و استاندارد آن‌ها را در آزمايشگاه‌هاي اپتيك دانشگاه شريف و دانشگاه علوم پزشكي تست مي‌كند.

وي خاطرنشان كرد: بر واردات عينك از مبادي غير رسمي هيچگونه نظارتي نشده و عينك‌هاي وارداتي از اين مبادي معمولا فاقد استانداردهاي لازم هستند.

به گفته او عينك‌هاي آفتابي غيراستاندارد نه تنها از چشم در برابر اشعه آفتاب محافظت نمي‌كنند، بلكه در زمان استفاده از اين عينك‌ها به دليل بازتر شدن عدسي چشم، درصد بيشتري از اشعه مضر UV وارد چشم شده و آسيب بيشتري مي‌رسانند.عینک :

  میهمان نوشته است :

  \r\n سلام

  \r\n

  \r\n میخواستم بدونم فروشهایی که در خرید اینترنتی میباشند  تایید  میکنید؟مثلا چندتا از این شرکتها به اورجینال بودن عینکهای آفتابی اشاره کردن و واسه منی که اطلاعاتم واسه تشخیص دادن آنها پایین هست چه راهکاریرو معرفی می کنین؟

  \r\n

  \r\n با تشکر

  مدیر سایت : سلام، در حال حاضر فروش عینک پروفسور فقط از طریق نمایندگی های شرکت شمس بینا انجام می شود که لیست آنها در سایت موجود می باشد. فروش اینترنتی سایر عینک ها به نمایندگی اصلی آنها در ایران مربوط می شود که می بایست از آنها بخواهید لیست فروش اینترنتی مجاز را به شما ارائه دهند. فریم های عینک پروفسور با بیش از 2000 مدل ، سلیقه شما را تامین می نماید و شما می توانید طلق یا شیشه طبی یا دودی مورد نیاز خود را از نمایندگان ما که اپتومتریست هم می باشند تامین نمایید.

  ارسال جوابیه comments

  میهمان نوشته است :

  \r\n سلام

  \r\n

  \r\n من عینک کوهنوردی Julbo رو مدل EXPLORER _Cameleon  رو می خوام بخرم چون تنها عینک کوهی بود که فرمش به صورت

  \r\n

  \r\n فیت شده اما آیا از نظر استاندار می توتونه جواب ارتفاع  رو بده و جوابگوی باد و مه هست ؟ و قیمت واقعی  اونو از کجا باید تهیه کنم

  مدیر سایت : سلام همانطور که می بینید سایت مربوط به عینک پروفسور می باشد و فریم های متنوع از جمله فریم های سبک تیتانیوم را دارا می باشد. در صورتی که تمایل به خرید سایر فریم ها دارید در صورتی که در ایران نمایندگی داشته باشند و نمایندگی آنها دارای سایت باشد باید به سایت آنها مراجعه فرمایید.

  ارسال جوابیه comments

  میهمان نوشته است :

  rn سلام میخواستم بپرسم عینک افتابی برندآ نا هیکمن ساخت کدوم کشوره ؟

  مدیر سایت : با عرض سلام و تشکر از نظر شما و عذرخواهی ، اطلاع نداریم ، کار این شرکت فریم عینک طبی می باشد.

  با احترام

  ارسال جوابیه comments
   
  نام شما: [ کاربر جدید ]

  نظر:
  کد امنیتی
  کد امنیتی

   
  Content ©